Türk Bayrağına Saldıran Yağmacı Kürtler

TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR!

BOZÜYÜK’Ü İŞGAL EDİP TÜRK BAYRAĞI’NA SALDIRAN YAĞMACI KÜRTLER

Bozüyük’ü bilenler bilir. Bilecik ilimizin bir ilçesidir. Osmanlı’nın kuruluşundan, Kurtuluş Savaşı’na kadar birçok olayın yaşandığı topraklar üzerinde kurulmuştur.

4 Eylül 2005 tarihi… 4 Eylül tarihi, aynı zamanda Bozüyük’ün düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümüdür. Ve 4 Eylül 2005, Bozüyük’ün düşman işgalinden 2. kez kurtuluşu olmuştur. Günün anlamının gereği, Bozüyük’ün her yanında Türk Bayrakları dalgalanmaktayken, Diyarbakır’dan gelip İmralı’daki hayvanı ziyaret etmek için Mudanya’ya doğru giden onlarca otobüs dolusu binlerce Kürt, Bozüyük topraklarından geçmektedir. Bozüyük’ün orta yerinde, Türk Bayrağı’nı indirip bunun yerine PKK denen örgütün pis bezini asmaya kalkışmaları, “eceli gelen köpeğin cami duvarına işemesi” gibi olmuştur. Devletine, milletine bağlı Bozüyüklüler duruma (güvenlik güçlerini beklemeden) el koyarlar. Bu olay, vatansız basında “Bozüyük’te olay oldu, kavga çıktı, çok önemli bir şey olmadı!” diye geçiştirildi tabi. Eh, kıroların ve işbirlikçisi ABD ile İsrail’in elinde olan, kıblesi AB olmuş ve kırolardan rahatsız olmayan bir medyadan da bu beklenirdi zaten.

Ama işin özü o değildi. Doğu değil, Güneydoğu değil, Kuruluşun ve Kurtuluşun beşiği olan bir kent, kırolarca basılmış ve Türk Bayrağı’na tecavüze kalkışılmıştı. İşte o gün kırolara orada çok büyük bir ders verildi. Kırılan kafanın, ağır yaralananın, ölenin, kafası patlayanın haddi hesabı yoktu. Bozüyüklülerden de yaralananlar olmuş, kırolar ise deyim yerindeyse haşat olmuştu. Neye uğradığını anlayamayan ve planları ellerinde patlayan kırolar, köpekler gibi mağazaları yağmalamaya bile kalkışmışlardı. Sabrı taşan Bozüyüklüler, bu insan müsvettelerine gereken cevabı anında ve anladıkları dilden vermişlerdi.

İlin güvenlik güçleri, milletin öfkesi önünde güçsüz kalmış, çevre illerden gelen güvenlik güçleri ile takviye edilmiş ve olaylar birkaç gün içinde ancak yatıştırılabilmişti. Neyse… Lafı uzun etmeyeceğim. Fotoğraflar her şeyi anlatıyor. Bozüyük’ü, düşman işgalinden kurtuluş yıldönümünde basan binlerce kıronun yol açtığı olayın fotoğraflarına bakınız. İmralı’daki piçi ziyarete giden bu küstah maymun sürüsüne gereken dersi Bozüyüklüler çok güzel bir şekilde vermişlerdi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s